הלילה: צה"ל הרס את בית המחבל שביצע את הפיגוע באדם

כוחות צה"ל, בשיתוף מג"ב והמנהל האזרחי, נכנסו הלילה (שלישי) לכפר כובר שבגיזרת רמאללה והרסו את ביתו של המחבל שביצע לפני חודש את פיגוע הדקירה ביישוב אדם.

המחבל, טארק מוחמד יוסף, בן 17, חדר את גדר היישוב, דקר למוות את יותם עובדיה ופצע אדם נוסף. אסף רביב – אזרח נוסף שהגיע למקום – נדקר על ידי המחבל בכתפו, אך הצליח לשלוף אקדח, לירות בו ולהורגו.

במהלך הפעילות הלילית להריסת הבית, התפרעו במקום עשרות פלסטינים: הם יידו אבנים, השליכו בקבוקי תבערה ומטעני ציבור, הבעירו צמיגים וירו זיקוקים. הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. לא היו נפגעים בקרב הכוחות.

שר הביטחון אביגדור ליברמן כתב הבוקר בחשבון הטוויטר שלו: "בשבעה על הירצחו של יותם עובדיה הי"ד, אמרתי לאלמנתו ולהוריו שנהרוס בהקדם את בית המחבל. הלילה המעגל הזה נסגר. נמשיך להילחם בטרור ביד ברזל, נוסיף לבנות באדם ובכל מקום אחר שבו מנסים לפגוע באזרחינו".

כוח צה"ל, שאבטח הלילה מתפללים יהודים שהגיעו לקבר יוסף בשכם, פתח באש לעבר רכב פלסטיני שהאיץ לעברו. החיילים לא נפגעו. במקום התפתחו הפרות סדר של עשרות פלסטינים. כוחות צה"ל עשו שימוש בירי חי ובאמצעים לפיזור הפגנות. הפלסטינים דיווחו על מספר נפגעים, אחד מהם נפצע באורח בינוני עד קשה. במהלך התפילות השליכו הפלסטינים בקבוק תבערה לעבר החיילים. גם כאן לא היו נפגעים לכוחות.

(קרדיט תמונת הנושא: דובר צה"ל)