המופתי של ירושלים למדינות ערב: נתקו את היחסים עם המדינות שמכירות בירושלים כבירת ישראל

המופתי של ירושלים, השייח' מוחמד חוסיין, קורא למדינות הערביות והמוסלמיות לנתק את יחסיהן עם כל המדינות שהכירו בירושלים כבירתה של ישראל.

חוסיין, שמונה בשנת 2006 לתפקיד המופתי של ירושלים (מינוי מטעם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן), השתתף אמש בכנס של ארגון לא-ממשלתי בעיר טנג'יר שבמרוקו שעסק בירושלים. במהלך הכנס אמר חוסיין כי מדינות ערב והמדינות המוסלמיות איימו לנתק את קשריהן עם כל המדינות שיכירו בירושלים כבירתה של ישראל, ו"הגיע הזמן שכל המדינות הללו תיישמנה את החלטות הארגון לשיתוף פעולה אסלאמי בהקשר זה".

הבכיר הפלסטיני הדתי ציין כי הסוגיה הפלסטינית זקוקה היום להתלכדות סביבה, וזאת "כדי לסכל את כל התוכניות שנועדו לחסלה, ובכללן מה שמכונה 'עסקת המאה'".

חוסיין הוסיף וקרא למוסלמים בכלל ולערבים בפרט לבקר בירושלים באינטנסיביות כדי לחזק את זהותה של אדמה זו. לדבריו, ביקורים אלו אין בהם משום נורמליזציה עם ישראל, כל עוד מטרת הביקור הינה להתפלל במסגד אל-אקסא.

לחוסיין עבר של התבטאויות אנטישמיות ואנטי-ישראליות, חלקן נסוב סביב הנושא של ירושלים ומסגד אל-אקסא. בתחילת 2012, בטקס לציון יום השנה לייסוד ארגון הפת"ח, הוא הסית לרצח יהודים כשאמר כי "תפקיד המוסלמים – להרוג את היהודים". בספטמבר 2016 הוא האשים את ישראל כי היא מנסה לשנות את הסטטוס-קוו במתחם הר הבית ואמר כי הטענות של ארכיאולוגים ישראליים לפיהן "מסגד אל-אקסא נבנה על חורבות בית המקדש הדמיוני שלהם" הינן טענות כוזבות. ב- 13 בינואר השנה, כחודש לאחר הצהרתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל ועל כוונתו להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים, אמר חוסיין – בדרשת יום השישי אותה נשא במסגד אל-אקסא – כי מדובר בתוקפנות לא רק נגד הפלסטינים אלא נגד כל הערבים והמוסלמים.

לנתק היחסים: חוסיין (הטלוויזיה הפלסטינית, צילום מסך)
לנתק היחסים: חוסיין (הטלוויזיה הפלסטינית, צילום מסך)