חלב: מתהדק המצור על מעוזי המורדים; "מסדרונות הומניטריים" ליציאה מהעיר

שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו הודיע היום כי ארצו פתחה "מסדרונות הומניטריים" עבור תושביה הנצורים של העיר חלב.

המסדרונות נפתחו במסגרת מבצע הומניטרי רחב היקף המתבצע בשיתוף פעולה עם המשטר הסורי, בהתאם להנחיותיו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. על פי הפרטים שמסר שויגו, שלושה מתוכם מיועדים לתושבים, והרביעי – היוצא צפונה לעבר ציר קסטילו – מיועד למורדים הרוצים להניח את נשקם. לצד המסדרונות יופעלו עמדות לטיפול רפואי וחלוקת מזון.

במהלך הלילה סיימו כוחות המשטר הסורי ובעלי בריתו את כיבושה המלא של שכונת בני זייד בצפון-מזרח העיר חלב, וזאת לאחר שהמורדים נסוגו ממנה. הצבא הסורי טוען לכניעתם של עשרות מורדים שנותרו בעיר. התקדמות כוחות הצבא נעשתה בחסותו של 'ריכוך' כבד מהאוויר בסיוע רוסי וירי מסיבי של פגזי תותחים. המורדים טוענים, כי בקרבות לצידו של המשטר נטלו חלק פעיל "כוחות סוריה הדמוקרטיים" – קואליציה של לוחמים מקומיים, במרכזה "יחידות ההגנה העממיות" הכורדיות (ה- YPG).

על פי הידיעות הזורמות מהשטח, הכוחות המשטריים מכתרים כעת באופן מלא את מעוזי המורדים בשכונות המזרחיות של חלב.

נשיא סוריה בשאר אל-אסד פרסם היום צו המקנה חנינה כללית לכל מי מהמורדים שיניח את נשקו במשך שלושת החודשים הבאים ויסגיר את עצמו לרשויות. מטוסי חיל האוויר הסורי פיזרו אתמול כרוזים הקוראים למורדים להניח את נשקם, ולתושבים לעזוב את העיר.

במסר שפורסם היום בעמוד הפייסבוק הרשמי של אל-אסד, קורא הנשיא הסורי לבני העם הסורי לעמוד מאוחדים לצידו של הצבא במאבקו לעקירת הטרור מהשורש. אל-אסד פונה למורדים "לשוב לחיק המולדת ולהניח את הנשק", ולהשתתף בתהליך שיקומה של סוריה "עבורם ועבור בניהם".

(סאנ"א; "ערבי 21"; aranews; טאס"ס; "ספוטניק")