יו"ר הפרלמנט של ירדן במתקפה על ישראל: בתי הכלא שלה מלאים בילדים פלסטיניים (וידיאו)

יו"ר הפרלמנט הירדני, עאטף א-טראונה, תקף היום בחריפות את ישראל בדברים שנשא בפני כינוס של האיגוד הבין-פרלמנטרי (IPU) המתקיים בז'נבה.

ה- IPU הוא ארגון-גג בינלאומי של פרלמנטים שנוסד ב- 1889, שישראל היא אחת מ- 178 מדינות החברות בו. התכנסויותיו של הארגון מהוות לא אחת בימה להתקפות על ישראל ולאימוץ החלטות אנטי-ישראליות. כך, לדוגמה, בוועידה השנתית של הארגון, שנערכה באוקטובר 2017 בסנט פטרסבורג שברוסיה, אושרו הצעות החלטה אנטי-ישראליות, ובכללן קריאה לשחרורם מהכלא של הבכירים הפלסטיניים מרואן ברגותי ואחמד סעדאת (שהורשעו במעשי טרור ומרצים עונשי מאסר בכלא הישראלי). יו"ר המשלחת הישראלית, חבר הכנסת נחמן שי (המחנה הציוני) הותקף על ידי יו"ר הפרלמנט של כוויית, מרזוק אל-ראנם, שקרא לו "לקחת את המזוודות ולצאת מהאולם".

המושב הנוכחי של האיגוד הבין-פרלמנטרי – שנפתח בסוף השבוע ויינעל ביום רביעי – אישר אתמול סעיפי חירום בהצעת החלטה (שהוגשה על ידי המשלחות של הרשות הפלסטינית, בחריין, כוויית וטורקיה), שקראה לגנות את ישראל וארה"ב על ההחלטה להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים ועל החלטתה של ארה"ב להקפיא כמחצית מכספי הסיוע שהיא מעניקה לאונר"א, סוכנות האו"ם המסייעת לפליטים פלסטינים.

הצעת הנגד שהגישה המשלחת הישראלית בראשות נחמן שי (הכוללת גם את חברי הכנסת חיים ילין ויפעת שאשא ביטון ואת מזכירת הכנסת ירדנה מלר הורוביץ) לגנות את החסות שנותנת איראן לטרור במזרח התיכון – נדחתה.

בדיון היום גינה יו"ר הפרלמנט הירדני את הצעדים בהם נוקטת ישראל כנגד נשים וילדים פלסטיניים ואמר כי צעדים אלו לא יביאו שלום לאזור. א-טראונה הגיב על דברים שאמר חבר המשלחת הישראלית חיים ילין, לפיהם ילדים פלסטיניים תוקפים והורגים אזרחים ישראליים. א-טראונה השיב באומרו: "בתי הכלא שלכם מלאים עד אפס מקום בילדים עצורים, הפעולה האחרונה שעשיתם הייתה לעצור את הנערה עאהד אל-תמימי".

א-טראונה התייחס בדבריו גם להחלטתו של דונלד טראמפ בעניין ירושלים, ואמר: "אנחנו אוהבי שלום, והשלום מחזק את הלגיטימיות ההאשמית על המקומות הקדושים לנצרות ולאסלאם בירושלים, ולעולם לא נוותר על כך. השלום אינו מכיר בירושלים כבירתכם, זו החלטה חד צדדית של ארה"ב, שנתקלה בהתנגדות בינלאומית נרחבת. לא נשכח את זכותם של הפלסטינים בירושלים".

("א-ראי", ירדן; "אל-קודס אל-ערבי"; Jerusalem Post)