ירושלים: צו איסור יציאה מהארץ נגד עכרמה סברי, המופתי לשעבר של ירושלים

הצו (מתוך: טוויטר)
הצו (מתוך: טוויטר)

שר הפנים אריה דרעי חתם אתמול על צו איסור יציאה מהארץ נגד השייח' עכרמה סברי, ראש המועצה המוסלמית העליונה בירושלים.

סברי – לשעבר המופתי של ירושלים (בין השנים 2006-1994) ודרשן מסגד אל-אקסא – ידוע בהתבטאויותיו ובעמדותיו האנטי-ישראליות המובהקות, שכללו תמיכה בפיגועי התאבדות נגד אזרחים בתקופת האינתיפאדה השנייה. החלטתו של דרעי לאסור על סברי לצאת את הארץ התקבלה בעקבות מידע מודיעיני שהוצג בפניו על ידי גורמי ביטחון, לפיו סברי מנצל את נסיעותיו לוועידות וכנסים שונים בחו"ל כדי לפגוע בבטחונה של ישראל. על פי גורמים אלו, לסברי קשרים ממושכים עם פעילי טרור בארץ ובחו"ל, ביניהם פעילי חמאס הנמצאים בטורקיה ובמדינות נוספות, והוא מעורב בפעילות הסתה מתמשכת נגד ישראל.

מטעמו של דרעי נמסר: "כפי שאני מונע כניסה לארץ של פעילי חרם ומסיתים, אני אוסר יציאת אנשים שעלולים לסכן את ביטחון המדינה".

השייח' סברי זומן למגרש הרוסים בירושלים כדי לקבל את הצו האוסר עליו לצאת מהארץ. תוקפו של הצו לחודש ימים. הוא יוכל לערער עליו תוך 14 יום, ולאחר בחינת טענותיו תישקל האפשרות להאריך את הצו למשך ארבעה חודשים.

סברי הגיב על הצו באומרו כי מדובר בהחלטה שרירותית שנועדה לסתום פיות ולנקום בו על העמדות אותן הוא מביע נגד השלטונות הישראליים בכל הנוגע למסגד אל-אקסא.

[תמונת הנושא: עכרמה סברי, תמונת ארכיון, צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב שלו]