יריד תיירות בינלאומי באירביל, בירת החבל הכורדי בעיראק (וידיאו)

באירביל, בירת החבל הכורדי של עיראק, נערכה בשבוע שעבר תערוכת התיירות הבינלאומית של המזרח התיכון – METEX 2017.

התערוכה, שנמשכה שלושה ימים, נפתחה ביום חמישי. השתתפו בה כ- 200 חברות, סוכנויות נסיעות, בתי מלון וארגונים תיירותיים מ- 16 מדינות, רובן מהמזרח התיכון.

התערוכה נועדה לסייע בפיתוחו של סקטור התיירות, וזאת במסגרת המאמץ הממשלתי לגוון את מקורות ההכנסה של החבל ולצמצם את התלות בהכנסות מגז ונפט.

ראש הממשלה האזורית של החבל הכורדי, נצ'ירוואן ברזאני, חנך באופן רשמי את התערוכה. בנאומו באירוע דיבר ברזאני על חשיבותה הכלכלית המרובה של התיירות עבור האזור הכורדי. לדבריו, באזור זה מתקיימים תנאים המאפשרים לו להפוך ליעד תיירותי מוצלח: טבע יפהפה, מקומות היסטוריים, סובלנות, פתיחות והכנסת אורחים.

ברזאני ציין, כי מספר התיירים בחבל הכורדי גדל מ- 782 אלף בשנת 2015 ל- 1.6 מיליון ב- 2016. הוא אמר כי לממשלה יש תכניות מקיפות לפיתוח התיירות, והיא תעשה כל שביכולתה לבנות מגזר תיירותי מצליח. ברזאני קרא למגזר הפרטי, המקומי והזר, להשקיע בפרויקטים תיירותיים בחבל, והביע את תקוותו שלתערוכה תהיינה גם השלכות חיוביות על פיתוחם של מגזרים כלכליים נוספים.

במהלך התהלוכה הציגו אמנים ממדינות שונות את מרכולתם, המביאה לידי ביטוי את התרבות ממנה הם באים. גם לוחמים של כוחות הפשמרגה הכורדית – שבדרך כלל נוהגים להפגין את יכולותיהם בשדות הקרב – לא טמנו את ידם בצלחת, ויצאו במחול.

(אתר הממשלה האזורית של כורדיסטן, עיראק; rudaw ;kurdistan24; טוויטר)