כוויית: נחשפה חוליית טרור

משרד הפנים בכוויית הודיע הערב, כי שירותי הביטחון של המדינה חשפו חוליית טרור בת שלושה חברים ומצבורי אמל"ח גדולים שהיו ברשותם. דיווחים שונים – שלא אושרו על ידי הגורמים הרשמיים – טוענים כי מדובר בחוליה השייכת לארגון חזבאללה הלבנוני. עוד עולה מדיווחים אלו, כי לחוליה זו יש קשר לחוליית הטרור שנתפסה לאחרונה בבחריין, ואשר מואשמת בביצוע הפיגוע שאירע בסוף החודש שעבר באי סיתרה בו נהרגו שני שוטרים.

על פי הודעת משרד הפנים, שהובאה על ידי סוכנות הידיעות הכווייתית כונ"א, 56 פגזי RPG ותחמושת חיה אותרו באחד המשקים באזור אל-עבדלי (צפון כוויית) הנמצא בבעלותו של אחד הנאשמים – יליד 1968, המחזיק באזרחות כווייתית. האמל"ח אוחסן בתוך מסתור תת-קרקעי עמוק שכוסה בבטון.

שני הנאשמים הנוספים הינם ילידי 1980 ו- 1981. גם בבתיהם אותר אמל"ח נוסף.

רשימת המצאי של האמל"ח שנתפס כוללת: 19 אלף ק"ג של תחמושת מגוונת, 65 כלי נשק מסוגים שונים ו- 3 מטולי אר. פי. ג'י, 204 רימוני יד, וכן 144 ק"ג של חומרי נפץ מסוגים שונים (כולל TNT) ונפצים חשמליים.

משרד הפנים מוסר עוד בהודעתו, כי הנאשמים הודו בהשתייכות לארגון טרור ובהחזקת כלי נשק, תחמושת וחומרי נפץ, והובילו את כוחות הביטחון אל מקומות המסתור של האמל"ח.

משרד הפנים "שחרר" לפרסום סרטון וידיאו, המציג את חשיפת השלל הנכבד. מנגנוני הביטחון ממשיכים בחקירה כדי לאתר שותפים נוספים בחוליית הטרור.

(מקור עזר: "אל-ג'זירה", סעודיה)