לקראת ההילולה בג'רבה: תוניסיה מנסה להרגיע חששות היהודים

אל-ע'רסלי (ארכיון)
אל-ע'רסלי (ארכיון)

שר הפנים של תוניסיה נאג'ם אל-ע'רסלי אמר היום, כי ארצו יכולה להגן על תושביה היהודים טוב יותר ממדינות רבות בעולם.

אל-ע'רסלי אמר את הדברים בעת ביקור באי ג'רבה, בו סקר את ההכנות הבטחוניות לקראת ההילולה השנתית שתתקיים השבוע בבית הכנסת העתיק "אל-גריבה" שבאי.

ההילולה מתקיימת כל שנה ביום ל"ג בעומר ולמחרתו, והיא מוקדשת לתנא רבי שמעון בר יוחאי. תושבים ותיירים יהודים מרחבי העולם החלו להגיע אל האי כבר בסוף השבוע.

דבריו של אל-ע'רסלי באו בתגובה לאזהרת מסע שפורסמה אמש בישראל על ידי המטה ללוחמה בטרור, ואשר קראה לאזרחים ישראלים שלא לנסוע בעת הזאת לתוניסיה בשל חשש ממשי לפיגועי טרור כנגד מטרות יהודיות וישראליות במדינה.

בהצהרה לעיתונאים במהלך ביקורו בג'רבה, אמר אל-ע'רסלי כי ג'רבה הינה עיר בטוחה, וכי התגובה התוניסאית תהיה באמצעות הצגת הדו-קיום בשלום בין הדתות במדינה.

דובר משרד הפנים מוחמד עלי אל-ערוי מסר, כי המשרד נקט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים מבחינה בטחונית כדי להבטיח את קיומה של ההילולה. הוא הכחיש כי קיימים איומים ישירים כנגד באי ההילולה.

ראש העדה היהודית באי ג'רבה פרץ טרבלסי אמר, כי ליהודי האי אין כל חששות בטחוניים, וכי ג'רבה בטוחה יותר מישראל. טרבלסי, שנלווה לשר הפנים התוניסאי בסיורו באי, אמר כי מדובר באזהרות המושמעות בכל שנה, שמטרתן למנוע הגעתם של יהודים לתוניסיה. הוא הוסיף, כי צפויה הגעתם להילולה של כ- 2000 מבקרים.

("שורוק", תוניסיה; רדיו "מוזאיק", תוניסיה; אנאדולו; אל-קודס אל-ערבי)