מגיש "אל-ג'זירה" אחמד מנסור עוכב בנמל התעופה של אנקרה

ד'זה וו באנקרה: חודש לאחר שנעצר בנמל התעופה של ברלין, מגיש "אל-ג'זירה" אחמד מנסור נתקל שוב בידה הארוכה של מצרים המבקשת ללוכדו.

מנסור נידון על ידי בית משפט פלילי בקאהיר (שלא בפניו) לחמש עשרה שנות מאסר, לאחר שהורשע כי עינה עורך דין בכיכר "תחריר" בקאהיר במהלך אירועי ינואר 2011 [הפגנות ההמונים שהובילו לסילוקו של חוסני מובארכ מנשיאות המדינה]. מנסור הכחיש את המיוחס לו, וטען כי כתב האישום נגדו פוברק.

בתחילת אוקטובר 2014 הוצא, לבקשת מצרים, צו מעצר של האינטרפול נגד מנסור. על סמך צו זה הוא נעצר ב- 20 ביוני בברלין. בעוד בחודש שעבר הסתיים האירוע בשחרורו לאחר שני ימי מעצר, אתמול (שלישי) העיכוב שנגרם למנסור היה קצר בהרבה, ולאחר שהתבררה זהותו הוא שוחרר.

נמל התעופה באנקרה, תמונת ארכיון (Doug Belshaw, flickr, CC BY 2.0)
נמל התעופה באנקרה, תמונת ארכיון (Doug Belshaw, flickr, CC BY 2.0)

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, מנסור מעתיר שבחים על שלטונות טורקיה, שהתנצלו בפניו והתעלמו מדרישת המעצר. הוא מנצל את התקרית כדי להעביר בנימה אישית מסר פוליטי התוקף (לא בפעם הראשונה) את "המשטר של א-סיסי הגמד", הרודף אותו – לדבריו – תוך הפעלת כל האמצעים שברשותו. הוא מברך את "הטורקים האצילים ואת מנהיגם ארדואן, שהודיע עם ממשלתו שהם לא ימשכו ידם מלסייע למדוכאים, ולא יתמכו באף הפיכה צבאית או בשליט עריץ. ארצם הפכם למקלט לערבים המדוכאים על ידי משטריהם העריצים ושליטיהם המושחתים".

מנסור מסיים במסר "לא-סיסי הגמד ומשטרו המושחת והעריץ": "מבחינתי, בעזר אללה אמשיך בעטי ובלשוני – אני וכל העיתונאים החופשיים – [להיות] קוץ שיציק לך וכאב ראש שימנע ממך לישון, עד שאללה ידיח את שלטונך… וישמיד את צבאך כפי שהשמיד את צבא פרעה, וישיב את מצרים לתושביה…".