מהסיוע הטורקי לעזה: חתונה המונית ואיצטדיון ספורט

סיוע טורקי לעזה – גם בתחום הספורט.

באזור א-סודאניה שבצפון רצועת עזה ייבנה איצטדיון ספורט בעלות של 3 מיליון דולר. האיצטדיון ייקרא על שם נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, שהבטיח לכסות את עלות הבנייה במלואה.

את הידיעה מסר לתחנת הרדיו "קול אל-אקסא" (סאות אל-אקסא) עבד א-סלאם הניה, בנו של איסמאעיל הניה. הניה הבן פעיל בתחום הספורט הפלסטיני. בין היתר הוא משמש כיו"ר ארגון "אמואג'", המחזיק בערוצי רדיו וטלוויזיה העוסקים בענייני ספורט. אתמול הוא נפגש עם הנשיא הטורקי ארדואן. השניים שוחחו על המצב הקשה בעזה ועל הספורט הפלסטיני.

איצטדיון "ירמוכ" בעזה, 2011 (מקור: proisraeli, flickr, CC BY-SA 2.0)
איצטדיון "ירמוכ" בעזה, תמונה מ- 2011 (מקור: proisraeli, flickr, CC BY-SA 2.0)

אתמול השתתף הניה האב בטקס חתונה המוני שנערך באיצטדיון ירמוכ בעזה, במסגרתו נישאו 2000 זוגות. את המימון לאירוע סיפקה טורקיה, שאף העניקה במתנה לכל זוג טרי 2000 דולר.

בנאומו בטקס אמר הניה, כי החתונה הקיבוצית מהווה "השלמה לנצחון ההתנגדות" במלחמה בעזה שהתחוללה בקיץ שעבר. הוא שיבח את טורקיה, נשיאה ועמה על התמיכה הפוליטית וההומניטרית שהם מעניקים לפלסטינים.

טקס החתונה שנערך אתמול התקיים ביום הציון למלאת חמש שנים להשתלטות הישראלית בלב ים על ספינת ה"מאווי מרמרה" וספינות אחרות, שנטלו חלק במשט שנועד לפרוץ את המצור על עזה. במהלך העימות האלים על ה"מרמרה" נהרגו תשעה מהנוסעים הטורקים. הניה ציין לשבח את הקרבת הדמים הטורקית, ואמר כי היא מעידה על אחדות הדם והגורל בין העמים הטורקי והפלסטיני.

ה"מאווי מרמרה" (מקור: Free Gaza movement, flickr, CC BY-SA 2.0)
ה"מאווי מרמרה" (מקור: Free Gaza movement, flickr, CC BY-SA 2.0)

הניה בישר בדבריו לנאספים, כי טורקיה הודיעה על תרומתה לבניית 20 מגדלי מגורים שיכללו 340 יחידות דיור בשטח של 19 דונם. דירות אלו תיועדנה עבור בעלי בתים שנהרסו במהלך המלחמה בעזה בקיץ שעבר.

("א-ריסאלה"; עמוד הפייסבוק של עבד א-סלאם הניה; אתר החמאס; turkpress)