מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי רמדאן שלח נמצא בתרדמת; הארגון מכחיש דיווחים לפיהם הורעל

ארגון "הג'יהאד האסלאמי" הוציא הכחשה לשמועות לפיהן מזכ"ל הארגון, רמדאן עבדאללה שלח, הורעל.

בראיון לאתר החמאסי palinfo טען בכיר הארגון אחמד אל-מודלל כי שלח "חולה באופן טבעי, ואנו מאחלים לו רפואה שלמה".

לשכת התקשורת של "הג'יהאד האסלאמי" יצאה אף היא בהודעה רשמית, לפיה שלח "עבר לאחרונה ניתוח לב, מצבו יציב והוא נתון למעקב רפואי".

ההכחשה המהירה של "הג'יהאד האסלאמי" באה לאחר דיווחים שפורסמו הבוקר מפי מקורות פלסטיניים, לפיהם שלח נמצא מזה מספר שבועות בתרדמת. סוכנות הידיעות הפלסטינית "קודס פרס" מסרה – בהתבסס על מקור המקורב לארגון – כי שלח, שהתגורר בקביעות בדמשק, קיבל לפני מספר שבועות שבץ, הובהל לניתוח בבית חולים בדאחיה, מעוז החזבאללה בביירות, ושם נכנס כאמור לתרדמת.

על פי המקור, ההידרדרות במצבו של שלח הייתה תוצאה טבעית של האירוע המוחי אותו עבר. אך על פי מקור אחר, המשתייך לארגון הפת"ח, אחראי הביטחון בשגרירות הפלסטינית בלבנון שיגר דו"ח לרשות הפלסטינית ברמאללה, ובו טען כי ייתכן ושלח בן ה- 60 הורעל – או ע"י ה"מוסד" או ע"י מנגנון בטחוני ששייך ל"מדינה אזורית".

"הג'יהאד האסלאמי" שוקל לערוך בחירות פנימיות למינוי יורש לשלח, לאחר שהרופאים הבהירו כי לא יוכל לחזור לתפקידו גם אם יתעורר מהתרדמת.

שלח מכהן כמזכ"ל "הג'יהאד האסלאמי" מאז שנת 1995 – לאחר שקודמו בתפקידו, פתחי שקאקי, חוסל במלטה. על פי דיווחים שונים, ישראל היא שביצעה את החיסול.

שלח (צילום מסך ארכיוני, מתוך ערוץ "פלסטין אל-יום")
שלח (צילום מסך ארכיוני, מתוך ערוץ "פלסטין אל-יום")

[עודכן: 13:02]