מלך סעודיה סלמאן ייפגש ביום שישי הבא עם הנשיא אובמה בבית הלבן

מלך סעודיה סלמאן בן עבד אל-עזיז יגיע בשבוע הבא לארה"ב לביקור בן שלושה ימים – ביקור ראשון שלו במדינה זו מאז עלה לכס המלוכה בחודש ינואר, לאחר מות המלך הקודם עבדאללה.

דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט מסר, כי ביום שישי הבא (ה- 4 בספטמבר) ייפגש המלך בבית הלבן עם נשיא ארה"ב ברק אובמה. הוא אמר, כי הביקור המתוכנן מדגיש את "חשיבותה של השותפות האסטרטגית" בין שתי המדינות, וכי שני המנהיגים יתמקדו בדרכים לחזק את הקשרים ביניהן, כולל בנושא המאבק בטרור.

ארנסט הוסיף, כי אובמה והמלך ידונו במלחמות המתנהלות בתימן ובסוריה ובצעדים להתמודד מול הפעילויות האיראניות המערערות את היציבות באזור.

ביקורו של סלמאן מגיע על רקע הנסיונות שעושה ארה"ב להפיס את דעתן של סעודיה ומדינות המפרץ, החוששות מהשלכותיו של ההסכם שהושג בחודש שעבר בין המעצמות ואיראן בסוגיית הגרעין. בחודש מאי השנה נמנע סלמאן מלהגיע לפגישת פסגה בקמפ דיוויד, אליה זימן אובמה את מנהיגי המפרץ. צעד זה התפרש בתקשורת כמחאה סעודית על מדיניותה של ארה"ב בנושא הגרעין האיראני.

אובמה בביקור תנחומים בריאד, 27 בינואר 2015 (מחלקת המדינה, נחלת הכלל)
אובמה בביקור תנחומים בריאד, 27 בינואר 2015 (מחלקת המדינה, נחלת הכלל)

המלך, השוהה בתקופה זו בחופשה פרטית בעיר טנג'יר שבצפון מרוקו, נפגש היום במקום חופשתו עם נשיא תימן הגולה עבד רבו מנסור האדי, המבקר במרוקו.

בפגישה השתתפו גם יורש העצר השני ושר ההגנה של הממלכה הנסיך מוחמד בן סלמאן (בנו של המלך), שר התרבות והתקשורת הסעודי עאדל א-טריפי ויו"ר המודיעין הכללי הסעודי ח'אלד אל-חמידאן.

סוכנות הידיעות הסעודית וא"ס מסרה, כי השניים דנו בהתפתחויות בתימן.

המלך הסעודי הביע בדבריו את תמיכתה המלאה של הממלכה בתימן ובממשלתה החוקית, ואת פעולתה לסייע לעם התימני ולהשיב את היציבות והביטחון לארצו. האדי הודה למלך על הסיוע הסעודי לתימן.

(מקור עזר: VOA)