מנהיג דאע"ש אל-בגדאדי בקלטת שמע חדשה: לא שכחנו את פלסטין

אבו בכר אל-בגדאדי שובר שתיקה.

לאחר תקופה ארוכה של למעלה משנה, בה לא נשמע קולו של מנהיג דאע"ש, ארגון הטרור מפרסם היום – באמצעות אחת מזרועות התקשורת שלו, "אל-פורקאן" – קלטת שמע חדשה ברשתות החברתיות, ובה הצהרות מאיימות המכוונות – בין היתר – נגד ישראל.

אורכה של הקלטת, המיוחסת לאל-בגדאדי (אם כי אמינותה בשלב זה עדיין אינה ברורה), הינו כ- 25 דקות. אל-בגדאדי אומר בה, בין היתר: "היהודים חשבו כי שכחנו את פלסטין וכי הסטנו ממנה את תשומת הלב שלנו". הוא מבהיר, כי "כלל לא, יהודים. לא שכחנו את פלסטין. אללה לא ישכח אותה. בקרוב בקרוב, בעזרת אללה, תשמעו את רגשותיהם המפעפעים של לוחמי הג'יהאד".

אל-בגדאדי מוסיף: "ניפגש בקרוב בפלסטין. ישראל תשלם מחיר כבד". הוא טוען, כי אללה כינס את היהודים לפלסטין כדי להורגם בה: "פלסטין לא תהיה האדמה או הבית שלכם, היא תהיה עבורכם בית קברות".

אל-בגדאדי (תמונת ארכיון, צילום, הרשתות החברתיות)
אל-בגדאדי (תמונת ארכיון, צילום, הרשתות החברתיות)

אל-בגדאדי יוצא נגד הקואליציה הבינלאומית בראשות ארה"ב ונגד רוסיה הפועלות מן האוויר נגד ארגונו. הוא טוען, כי המלחמה המתנהלת כיום נגד דאע"ש אינה מסע צלב אלא "מערכה של כל הכופרים נגד כל המוסלמים". הוא מאיים, כי כל הנלחמים נגד דאע"ש יתחרטו על כך וישלמו מחיר כבד. עם זאת הוא מבהיר, כי התקפות האוויר של רוסיה וארה"ב "לא השפיעו על הארגון", וככל שהמלחמה נגדו מתגברת הוא מקשה את עורפו ומתחזק: "אנחנו ננצח בכל מקרה". הוא מתגרה במדינות הקואליציה הבינלאומית, ואומרו כי אינן יכולות ואינן מעיזות להגיע ללחימה על היבשה מול דאע"ש: "הם התחנכו באפגניסטן ובעיראק, ויודעים כי זו המלחמה האחרונה, ננצח אותם והן בשום אופן לא ינצחו אותנו".

אל-בגדאדי שולח את חיציו גם נגד הקואליציה האסלאמית הצבאית, שעל הקמתה הוכרז בריאד באמצע השבוע שעבר. לדבריו, לו אכן היה מדובר בברית אסלאמית, היא היתה שמה לה למטרה לשחרר את פלסטין.

אל-בגדאדי פונה בקלטת לאנשיו, כדי להרגיעם ולנסוך בהם רוח קרב ועידוד. הוא טוען, מחד, כי מדינת הח'ליפות נמצאת במצב טוב. מאידך, הוא מתייחס לנסיגותיו של הארגון בגזרות הלחימה בסוריה ובעיראק, ומגדיר זאת כ"מבחן" שאללה מעמיד בו את מאמיניו: "התאזרו בסבלנות מפני שאתם בדרך הנכונה, היו סבלנים כי אללה עימכם". הוא קורא לכל המוסלמים להצטרף לשורות לוחמי דאע"ש ולהגן על דת אללה.

בתחילת נובמבר 2014 נפוצו שמועות, שמקורן בעיראק, על מותו של אל-בגדאדי במתקפה של מטוסי הקואליציה הבינלאומית שכוונה כנגד כינוס של בכירי דאע"ש. מספר ימים לאחר מכן (ב- 13 בנובמבר), פרסם דאע"ש הקלטת שמע של מנהיגו, שנועדה להזים את השמועות.

קלטת השמע האחרונה של אל-בגדאדי שפורסמה (עד נכון להיום) היתה באמצע חודש מאי. אל-בגדאדי קרא בה לכל המוסלמים בעולם למלא את חובתם ולהצטרף לארגונו ב"מלחמתם של כל המוסלמים", מלחמה שלדבריו דאע"ש הוא רק "חוד החנית" בה. הקלטת דאז נועדה לפגום באמינותן של ידיעות שפורסמו חודש קודם לכן, לפיהן מנהיג דאע"ש נפצע קשה מאוד ב- 18 למרץ בהפצצה אווירית של כוחות הקואליציה הבינלאומית ואינו יכול לתפקד כמנהיג הארגון.

[עודכן: 20:25]