מנהיג המורדים החות'ים בתימן: ישראל משתתפת במלחמה נגדנו

מנהיג המורדים החות'ים בתימן, עבד אל-מאלכ אל-חות'י, מאשים את ישראל כי היא משתתפת באופן פעיל במלחמה נגד החות'ים, שתיכנס בתחילת השבוע הבא לשנתה הרביעית.

בראיון לעיתון הלבנוני "אל-אח'באר" המזוהה עם ארגון החזבאללה, טען מנהיג המיליציה החות'ית "אנסאר אללה" כי ישראל ממלאת תפקיד מפתח במלחמה בין הקואליציה בהובלת סעודיה למורדים החות'ים. המלחמה, בה פתחה הקואליציה ב- 26 במרץ 2015, נועדה להחזיר לשלטון את הנשיא התימני עבד רבו מנסור האדי, שהודח על ידי החות'ים.

אל-חות'י (תמונת ארכיון, מתוך ערוץ "אל-מסירה", תימן)
אל-חות'י (תמונת ארכיון, מתוך ערוץ "אל-מסירה", תימן)

אל-חות'י אמר, ישראל נוטלת חלק בהפצצות האוויריות באזור החוף המערבי של תימן, וכמו כן משתפת פעולה עם קציני צבא מאיחוד האמירויות בפעילויות שונות, ובכללן תכנון צבאי. לדבריו, המערכה בחוף המערבי מתנהלת על פי רצונה של ארה"ב, כשהמטרה העומדת מאחוריה היא לממש אינטרסים אמריקניים של שליטה באזור האסטרטגי של הים האדום, באב אל-מנדב ומפרץ עדן: "הם [האמריקנים] ראו בתוקפנות הנוכחית על ארצנו הזדמנות פז להשתלט על אזור זה במסווה סעודי ואמירותי".

המנהיג החות'י הוסיף כי אנשיו מוכנים להילחם לצדו של ארגון החזבאללה נגד ישראל, במידה וזו תהיה מעורבת במלחמה חדשה נגד לבנון, וכי הודיע על כך למזכ"ל החזבאללה חסן נסראללה: "לא נהסס לשלוח את הלוחמים. רבים מאנשי השבטים בתימן שואפים להילחם נגד ישראל".