מצרים: סוכלה מתקפה על כוחות צבא בצפון סיני, הטרוריסטים נהרגו (וידאו)

שיתוף פעולה בין כוחות היבשה והאוויר של צבא מצרים הביא לסיכול מתקפה של טרוריסטים על עמדה צבאית בצפון חצי האי סיני.

על פי הודעה שיצאה מטעם דובר צבא מצרים, כוח צבאי זיהה ניסיון של גורמים ג'יהאדיסטיים לתקוף את אזור הכינוס בו שהה. הכוח פתח באש לעבר התוקפים ואילץ אותם לסגת. הם חוסלו לאחר מכן על ידי כוחות אוויריים. חמישה טרוריסטים נהרגו ושישה נפצעו. במהלך הפעולה האווירית, הושמדו שני רכבי 4×4 של הטרוריסטים ושני מבנים בהם ניסו להסתתר.

מדובר בהצלחה נוספת השבוע לכוחות הביטחון המצריים במסגרת הלחימה הסיזיפית שהם מנהלים נגד גורמים ג'יהאדיסטיים ברחבי מצרים. שלשום הצליחו הכוחות לחלץ את מוחמד אל-חאיס, קצין משטרה שנחטף במהלך היתקלות הדמים לפני כשבועיים במדבר המערבי של מצרים בין שוטרים וטרוריסטים. היתקלות זו, וכשלונות נוספים של כוחות הביטחון בחודשים האחרונים, הביאו את נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי להדיח את רמטכ"ל צבא מצרים מחמוד חיגאזי ובכירים בטחוניים נוספים.

בעימות הקשה, שהתרחש ב- 19 באוקטובר בכביש המהיר המוביל מקאהיר לאזור "אל-ואחאת אל-בחריה" (נווה המדבר אל-בחריה) שבמחוז אל-גיזה (דרומית-מערבית לבירה), נפתחה אש מהמארב לעבר כוחות משטרה שהגיעו אל המקום במטרה לפשוט על מחנה בו שהו גורמי טרור. על פי ההודעות הרשמיות של גורמי הביטחון במצרים, 16 שוטרים נהרגו, אם כי מקורות אחרים טענו כי מספר ההרוגים היה למעלה מ- 50. הטרוריסטים, המשתייכים לארגון האסלאמיסטי "חסם", הצליחו להימלט מהזירה, אך צבא מצרים הודיע אתמול כי השלים את חיסולם תוך הסתייעות במידע מודיעיני מדויק: חלקם נהרגו במהלך המבצע לשחרורו של אל-חאיס, והשאר מצאו את מותם אתמול במבצע משולב בין חיל האוויר המצרי, כוחות מיוחדים של הצבא המצרי וכוחות משטרתיים.

קצין המשטרה אל-חאיס, שהובהל לאחר שחרורו לבית חולים צבאי, זכה אתמול לביקור מתוקשר של נשיא מצרים א-סיסי, אשר שיבח את הנחישות שמגלים כוחות הביטחון במאבקם מול הטרור.