מקושש קולות: ראיסי, המועמד השמרן לנשיאות איראן, עם הראפר הפופולרי טאטאלו (וידיאו)מערכת הבחירות לנשיאות איראן נכנסת לישורת האחרונה שלה, לקראת פתיחת הקלפיות מחרתיים. שני המועמדים המובילים – הנשיא המכהן חסן רוחאני ואיש הדת השמרן איבראהים ראיסי – משקיעים מאמצים אחרונים כדי לפנות לכמה שיותר קהלי יעד פוטנציאליים.

לאחר פרישתו שלשום של המועמד השמרן מוחמד באקר קאליבאף, הלך אתמול סגן הנשיא איסחאק ג'האנגירי בעקבותיו (כצפוי, יש לומר) והודיע אף הוא על פרישה. ג'האנגירי, המשתייך למחנה הרפורמיסטי, הודיע כי יעשה ככל יכולתו כדי להביא לבחירתו מחדש של חסן רוחאני וקרא לתומכיו להצביע עבורו. קאליבאף, מצדו, ביקש מתומכיו להצביע עבור ראיסי.

למרות קריאתו זו של קאליבאף, אין זה ודאי כי קהל בוחריו יעבור באופן אוטומטי למחנהו של ראיסי. כדי להמריצם לעשות כך, שיבח אתמול ראיסי – בעצרת בחירות במסגד בטהראן – את יכולותיו האישיות, החברתיות והניהוליות של קאליבאף, ואמר כי אם הוא ייבחר לנשיא, הוא יעשה שימוש בכל היכולות הללו במסגרת ה"ממשלה של עבודה וכבוד" אותה יקים, כהגדרתו.

ראיסי אינו שוקט על שמריו. בניסיון לפזול לקהלי יעד נוספים, שאינם נמנים בהכרח על קהל היעד הטבעי שלו, הוא נפגש היום עם הראפר האיראני אמיר טאטאלו, הידוע לא רק בשיריו אלא גם בקעקועיו הרבים. טאטאלו פופולרי מאוד בקרב צעירים רבים באיראן. אתמול הודיע הראפר על תמיכתו במועמד השמרן.

שלא במפתיע, בעברו של טאטאלו – אמן ראפר מחתרתי עד לפני כשלוש שנים – רשומות הסתבכויות עם רשויות החוק באיראן, שבלשון המעטה אינן חובבות את הסגנון המוזיקלי שלו (בעבר, הגדירו פקידי ממשל את הראפרים כבריונים 'מתמערבים'). בדצמבר 2013 הוא נעצר על ידי משטרת המוסר בתואנה כי שיתף פעולה באופן לא חוקי עם ערוצי לוויין זרים ששידוריהם אסורים באיראן והפיץ באמצעותם את שיריו, אך שוחרר בהמשך. מעצר נוסף נרשם ב- 2016.

ב- 13 ביולי 2016 – יום לפני חתימת הסכם הגרעין בין איראן והמעצמות – פרסם טאטאלו שיר חדש בשם "אנרגיה גרעינית" [בפרסית: Energy Hasteei]. בקליפ הוידיאו – שברור כי זכה לתמיכת גורמים בצבא – נראים מלחי הצי האיראני שרים יחד עם טאטאלו: "זו זכותנו המוחלטת שיהיה [לנו] מפרץ פרסי מזוין". שיתוף הפעולה של הצבא עם הראפר מעיד כי גם בקרב מנגנוני המשטר חלחלה ההבנה בדבר הצורך 'להתחבר' אל צעירי איראן, כפי שמעידה גם הפגישה של ראיסי עם טאטאלו.

("אירנא"; טוויטר; יוטיוב)