נשיא איראן רוחאני מבטיח: נעמוד לצידה של סוריה עד הסוף

נשיא איראן חסן רוחאני שיבח היום את ההתנגדות שמגלים העם והממשלה בסוריה מול הטרור המופנה כלפיהם. הוא הביע ביטחון, כי אף מדינה זרה לא תוכל לכפות את תנאיה על סוריה.

רוחאני אמר את הדברים בפגישה שקיים עם יו"ר הפרלמנט הסורי מוחמד ג'יהאד א-לחאם, אשר הגיע אתמול לטהראן בראש משלחת פרלמנטרית.

במהלך השיחה בין שני האישים הביע רוחאני את תקוותו, כי העם והצבא הסורי ינצחו במאבק שנכפה עליהם על ידי מדינות וארגוני טרור – כפי שהעם האיראני ניצח במלחמה הארוכה נגד עיראק [בשנים 1988-1980], למרות שמדינות רבות תמכו במשטרו של סדאם חוסיין. הוא הבהיר, כי העם האיראני וממשלתו יעמדו לצידם של העם והממשלה בסוריה עד סוף המשבר. רוחאני ציין, כי מאז תחילת המזימה נגד סוריה, טהראן לא שכחה את אחריותה המוסרית וההומניטרית כלפי העם הסורי, ולמרות הסנקציות המוטלות עליה היא המשיכה לספק סיוע ותמיכה לממשלה ולעם בסוריה.

הנשיא האיראני הביע צער על כך, שיש מדינות באזור שטעו בשיקוליהן וחשבו שתוכלנה להשתמש בטרוריסטים ככלי להשגת מטרותיהן, בעוד הטרור יפנה נגדן במוקדם או במאוחר.

יו"ר הפרלמנט הסורי אמר בפגישה, כי סוריה לעולם לא תשכח את תמיכתו של העם האיראני. א-לחאם הביע אף הוא צער על תמיכתן של מדינות באזור בטרוריסטים הפועלים בסוריה, ואמר כי הן מבצעות למעשה את האג'נדות של ארה"ב והמערב באזור בשירות אינטרסיו של המשטר הציוני.

א-לחאם נפגש היום גם עם שר החוץ האיראני מוחמד ג'ואד זריף. בדומה לנשיא איראן, הבהיר זריף אף הוא כי מדיניות התמיכה האיראנית במאבקה של סוריה נגד הטרור והקיצוניות לא תשתנה.

זריף ציין כי העם הסורי מנצח בכל המישורים, במיוחד במישור המדיני. לדבריו, תומכיהם של הטרוריסטים הפכו מבודדים בקרב הקהילה הבינלאומית, והם מוכרחים לשתף פעולה עם ממשלת סוריה ועמה: "הם הבינו שלא ניתן להשיג ביטחון והשפעה על ידי הוצאת כסף או על ידי מכירת צעצועי מלחמה באזור". הוא הוסיף, כי טהראן מאמינה שמשברים אזוריים צריכים להיפתר על ידי מדינות האזור.

"כמו סרטן". א-לחאם (צילום מסך ארכיוני, הטלוויזיה הסורית, 2013)
"כמו סרטן". א-לחאם (צילום מסך ארכיוני, הטלוויזיה הסורית, 2013)

במהלך פגישתו עם השר האיראני הביע א-לחאם הערכה לתמיכתה של איראן בסוריה. הוא קבע, כי הטרור ודאע"ש מתפשטים כמו סרטן – בדומה לישראל – בעוד נושאי הדגל המערביים של המלחמה בטרור פועלים באופן הפוך לססמאותיהם. הוא אמר, כי הנשיא הסורי בשאר אל-אסד הינו סמל המאבק וההתנגדות, והצבא והעם בסוריה עומדים מאחוריו במאבק נגד הטרור, הקיצוניות והציונות.

(המקור: סוכנות הידיעות האיראנית "ארנא")