סוריה מאשרת: ישראל תקפה בשדה התעופה בדמשק


מקורות ערביים דיווחו כי לפנות בוקר (בין שלוש לארבע) נשמעו פיצוצים גדולים באזור שדה התעופה הבינלאומי של דמשק, ועקב כך פרצה אש במקום. מקורות באופוזיציה הסורית טענו, כי טילים פגעו במחסן תחמושת ובבסיס אווירי שנמצא קרוב לשדה התעופה. כתב "אל-ג'זירה" דיווח, כי הדי הפיצוצים נשמעו גם בדמשק – מרחק של 45 ק"מ ממקום האירוע.

סוכנות הידיעות "רויטרס" מסרה מפי מקור מודיעיני באזור כי מדובר בהתקפה ישראלית נגד מחסן תחמושת של החזבאללה שנמצא בשדה התעופה של דמשק. ערוץ הטלוויזיה של החזבאללה, "אל-מנאר", דיווח כי השריפה פרצה במיכל דלק ובמחסנים שנפגעו בתקיפה, שככל הנראה – לדברי הערוץ – בוצעה על ידי ישראל.

ולפני שעה קלה: מקור צבאי סורי אישר כי ישראל תקפה הלילה באזור שדה התעופה הבינלאומי של דמשק. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א מדווחת מפי המקור, כי מספר טילים נורו מתוך שטח ישראל לעבר עמדה צבאית באזור שדה התעופה של דמשק, וכי נגרם נזק.

על פי המקור הצבאי הסורי, "התוקפנות הישראלית, שבאה בניסיון נואש להעלות את המורל של ארגוני הטרור, הקורסים תחת המהלומות של כוחותינו המזוינים, לא יניאו אותנו מלהמשיך במלחמתנו נגד הטרור ובמיגורו".

ישראל הרשמית לא אישרה באופן מפורש כי היא עומדת מאחורי התקיפה, אך כלי המדיה הערביים מצטטים דברים שאמר השר לענייני מודיעין ישראל כץ, לפיהם האירוע תואם את מדיניותה של ישראל למנוע העברתו של נשק לחזבאללה.