סוריה: תמונות חדשות של עומראן דקניש, הילד מהאמבולנס בחלב שחולץ בשנה שעברה מבין ההריסותגולשים תומכי המשטר הסורי מפרסמים היום ברשתות החברתיות תמונות חדשות של עומראן דקניש, הילד בן ה- 5 שתמונתו גרמה בקיץ שעבר לזעזוע ברחבי העולם (ראו וידיאו).

דקניש חולץ באוגוסט 2016 מבין ההריסות של ביתו בעיר חלב שהופצץ מהאוויר ונחרב. חילוצו תועד בסרטון וידיאו שהופץ ברשת. מחמוד רסלאן – צלם ופעיל באופוזיציה הסורית – צילם אותו לאחר החילוץ כשהוא יושב באמבולנס, פניו מדממות, מכוסה כולו באבק, ונראה במצב של הלם. מספר ימים לאחר מכן מת אחיו עלי בן ה- 10, שנפצע בהתקפה האווירית.

בחודש אפריל פרסם הערוץ האמריקני "פוקס" ידיעה, לפיה משפחתו של דקניש הושמה על ידי המשטר הסורי במעצר בית. הטענה התבססה על דבריו של רסלאן, אם כי ב"פוקס" הדגישו שלא ניתן לאמת את נכונותה.

עומראן ודגל סוריה (צילום מסך, טוויטר)
עומראן ודגל סוריה (צילום מסך, טוויטר)

גולשים סורים שהעלו היום את תמונותיו של עומראן לרשת לועגים לטענת "פוקס", וזאת לאחר שהערוץ הלבנוני "אל-מיאדין" (התומך במשטר הסורי) הגיע לבית המשפחה, שנותרה לגור בחלב. מהראיון עולה כי אביו של עומראן הנו תומך המשטר הסורי.

כנאנה עלוש, כתבת בערוצים הסוריים "סמא" ו"א-דוניא", העלתה לעמוד הפייסבוק שלה את תמונותיה כשהיא מראיינת את משפחת דקניש, וכתבה: "הערוצים שופכי הדם הסורי ניסו להטעות ולטעון כי הוא נפצע בהתקפה של הצבא הסורי. הוא גר כעת במדינה הסורית עם הצבא שלה, המנהיג שלה והעם שלה".

הדיווח המלא מבית המשפחה יובא הערב ב"אל-מיאדין" ובערוצי טלוויזיה סוריים פרו-משטריים.

מן העבר השני, פעילי רשת אופוזיציוניים תוקפים בזעם את המשטר הסורי, שלטענתם מנצל בצורה צינית את המשפחה לצרכיו התעמולתיים.

[עודכן: 19:40]