סעודיה ואיחוד האמירויות הערביות חסמו את הכניסה לאתר "אל-ערבי אל-ג'דיד"

אתר החדשות "אל-ערבי אל-ג'דיד" מדווח היום כי איחוד האמירויות הערביות חסמה את אפשרות הכניסה לאתר בשטחה, וזאת ללא כל הודעה מוקדמת מצידן של רשויות המדינה וללא כל נימוק.

לפני שבוע דיווח "אל-ערבי אל-ג'דיד" על תופעה דומה בסעודיה: גולשים סעודים שניסו להיכנס אל האתר נתקלו בהודעה לפיה "האתר המבוקש מפר את תקנות משרד התרבות והמידע. לבקשה להסרת החסימה מהאתר, באפשרותכם לפנות באופן רשמי".

אין כניסה לסעודיה (צילום מסך, "אל-ערבי אל-ג'דיד")
אין כניסה לסעודיה (צילום מסך, "אל-ערבי אל-ג'דיד")

אתר "אל-ערבי אל-ג'דיד" נוסד במרץ 2014. בספטמבר אותה שנה הוחל גם בהוצאתו לאור של עיתון יומי, המתפרסם בלונדון, בביירות ובדוחה בירת קטר.

הכוח המניע מאחורי השקתו של המיזם החדש (ב- 25 בינואר 2015 נוסף לו גם ערוץ הטלוויזיה "אל-ערבי") היה חבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה, המתגורר בשנים האחרונות בקטר ומקורב לשליטה, האמיר תמים (בשארה נמלט ב- 2008 מישראל, בעקבות חקירה שנוהלה נגדו בחשד לריגול למען החזבאללה).

"אל-ערבי אל-ג'דיד" על שלוחותיו השונות נמצא בבעלותה של חברת מדיה קטרית – "פידאאת מדיה". הוא מוביל קו מערכתי עקבי נגד משטרו של הנשיא המצרי עבד אל-פתאח א-סיסי, אך מצליח להרגיז גם משטרים אחרים בעולם הערבי. בחודש שעבר פורסם, כי הרשות הפלסטינית סגרה את משרדיו של העיתון ברמאללה. רשמית נטען כי משרד העיתון פועל ללא רישיון, אך "אל-ערבי אל-ג'דיד" טען כי מדובר בפעולת נקם בשל דיווחיו על התיאום הבטחוני של הרשות הפלסטינית עם ישראל ועל מעצרים שמבצעת הרשות בשטחי שליטתה בעקבות תיאום זה.