עבאס ומנהיגת האופוזיציה האיראנית נפגשו בפריז; איראן: עבאס "סוכן CIA"יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס ניצל את ביקורו אתמול בפריז (במהלכו נפגש עם שרי החוץ של ארה"ב וצרפת) כדי להיפגש עם מרים רג'אווי, מנהיגת "המועצה הלאומית להתנגדות של איראן" (NCRI) – תנועת האופוזיציה האיראנית, שמרכזה בצרפת, והמאגדת בתוכה ארגוני אופוזיציה שונים, הבולט שבהם הוא "מוג'אהדין ח'לק" (שרג'אווי עומדת אף בראשו).

עבאס ורג'אווי דנו במשברים המתחוללים במזרח התיכון. יו"ר הרשות הפלסטינית עדכן את בת שיחו בהתפתחויות האחרונות באזור, ובתוכניות השלום המוצעות כדי לפתור את הסוגיה הפלסטינית בכלל וביוזמה הצרפתית בפרט. הוא הדגיש את הצורך בעמידה מול הקיצוניות הדתית והטרור באזור.

רג'אווי אמרה בפגישה, כי המשטר האיראני הוא המקור הראשי לזריעת מחלוקות באזור ולהפצת הקיצוניות הדתית והטרור בתוכו – ובפרט בסוריה, בעיראק, בלבנון, בתימן וגם בפלסטין. לדבריה, משטר המולות נמצא כעת במצבו החלש והשביר ביותר.

רג'אווי הוסיפה, כי בשלה העת לכך שמדינות האזור, העם האיראני וההתנגדות האיראנית ינקטו בצעדים כדי לפטור את האזור מהרעה החולה של הקיצוניות הדתית אותה מייצג המשטר האיראני. היא הביעה את תודתה על הסולידריות של התנועה הפלסטינית ומנהיגה עם העם האיראני ותנועת ההתנגדות שלו.

מנהיגת ארגון האופוזיציה האיראני בירכה את הממשלה הפלסטינית על הישגיה. היא הביעה תקווה שמטרתו של העם הפלסטיני תושג, וכי האדמות הפלסטיניות ישובו לבעליהן.

הפגישה בין אבו מאזן ורג'אווי מרגיזה את איראן הרשמית והמדיה התומכת בה. כך, למשל, אתר החדשות האיראני "אל-עאלם" מגדיר את פגישתה של רג'אווי עם "הנצר להסכם אוסלו, המשתף פעולה מבחינה בטחונית עם הציונים בדיכוי אינתיפאדת העם הפלסטיני" כהמשך ישיר ל"פגישות הציוניות עם נותן החסות הסעודי לטרור" ולוועידה השנתית של ה- NCRI שהתקיימה בפריז בתחילת החודש. בוועידה זו השתתף הנסיך הסעודי תורכי אל-פייסל (לשעבר ראש המודיעין הסעודי, ושגריר סעודיה בארה"ב ובבריטניה), שבנאומו בכינוס תקף את משטר האייתוללות באיראן וקרא להדחתו. לטענת "אל-עאלם", סעודיה ואיחוד האמירויות הערביות הן שדחפו לקיום המפגש אתמול בפריז.

ולקינוח – "אל-עאלם" מביא את התבטאותו של יועץ שר החוץ האיראני חוסיין שייח' אל-אסלאם, לפיה "ישנו קו של צביעות העוין את המהפכה האסלאמית מראשיתה", קו שלדבריו מחבר בין כל הגורמים הנתמכים על ידי ארה"ב ו"הישות הציונית". שייח' אל-אסלאם הוסיף ואמר, כי אבו מאזן הינו סוכן של ה- CIA מזה זמן רב: לדבריו, כך חשפו מסמכי השגרירות האמריקנית בטהראן, וכך מוכיחה התנהגותו של אבו מאזן לאורך עשרות שנים.

יצוין, כי ארגון "מוג'אהדין ח'לק" הוגדר בעבר על ידי ארה"ב, בריטניה והאיחוד האירופי כארגון טרור – אך הגדרה זו בוטלה לפני מספר שנים.

מאמר המערכת של אתר "ראי אל-יום" (שעורכו הינו איש התקשורת הערבי עבד אל-בארי עטואן, לשעבר עורך "אל-קודס אל-ערבי") תוקף היום את אבו מאזן על שהחליט 'לתפוס צד' ולהצטרף למחנה הסוני הפרו-סעודי במאבקו מול המחנה השיעי בראשות איראן. זאת בניגוד לעמדה פלסטינית ארוכת שנים של שמירה על נייטרליות, שנועדה להשאיר את הסוגיה הפלסטינית "מעל כל המחלוקות והצירים". "ראי אל-יום" תוהה (רטורית) האם זה הזמן המתאים לצעד כה יוצא דופן, והאם אבו מאזן קיבל לכך אישור ממקור סמכות פלסטיני כל שהוא. להבנת המאמר, זוהי טעות נוספת ב"שרשרת שגיאותיו האסוניות" של אבו מאזן, אשר "הביאו את העם הפלסטיני וסוגייתו לדרגה זו של נסיגה…".

"ראי אל-יום" – המעיד על עצמו במאמר כי בשנים עברו לא חסך את שבט ביקורתו מאבו מאזן – מסיים בקביעה: "איננו מתפלאים כלל על הראיס עבאס בימים אלו. [שהרי] מי שמתאם [מבחינה] בטחונית עם הישראלים נגד מתנגדי הכיבוש מבני עמו, ושולח את כוחותיו לעוצרם, ומנגנוניו מספקים מידע עליהם בפני מנגנוני הביטחון הישראליים כדי שיהרגום או יעצרום – לא יהסס לעשות כל דבר אחר. אדם זה… מאמץ מדיניות הסותרת לחלוטין את האינטרסים של העם הפלסטיני ואת תוכניתו הלאומית…".

(אתר ה- NCRI; ערוץ היוטיוב של רג'אווי; "אילאף"; ופ"א; "אל-עאלם"; "ראי אל-יום")