"עולם יקר" – ספר חדש של הילדה הסורית באנא אל-עבד, ששרדה את הקרב על העיר חלב

באנא אל-עבד – הילדה הסורית הזכורה מציוצי הטוויטר המרגשים שלה מתוך חלב במהלך המערכה שניטשה על העיר בין המשטר הסורי למורדים – משיקה ספר חדש.

בספטמבר 2016 – במהלך המצור שערך המשטר (בסיוע בעלי בריתו, ובהם רוסיה) על מזרח חלב, במטרה להשלים את כיבושה המלא של העיר מידי המורדים – החלה אל-עבד (בעזרתה של אמה, פאטמה) לתעד את זוועות המלחמה המתרחשות בעיר, תוך שהיא פונה אל העולם בתחינה לעזרה. התמונות וקטעי הוידיאו אותם העלתה לחשבון הטוויטר שלה המחישו את הסבל העובר על תושבי חלב. במהלך המצור, כ- 200 אלף איש עקבו אחרי החשבון (כיום יש לה כ- 360 אלף). בדצמבר 2016, מספר ימים לאחר שכוחות המשטר הסורי השלימו את השתלטותם על העיר, הצליחה הילדה להיחלץ עם בני משפחתה ופונתה לטורקיה. בחודש מאי העניק נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, אזרחות ותעודות זהות טורקיות לה ולבני משפחתה.

בתחילת החודש יצא לאור ספר חדש באנגלית של באנא אל-עבד בשם "עולם יקר" (Dear World), המתאר את שעבר עליה ועל משפחתה במהלך המלחמה בסוריה. הספר – שנכתב במילותיה של באנא, בצירוף מכתבים מרגשים של אמה – מעניק לקוראים תיאור אותנטי ומפעים מנקודת מבטה של ילדה לאחד המשברים ההומניטריים הגדולים בהיסטוריה, ומשלב בתוכו את האופטימיות שבאה לידי ביטוי במסרי הטוויטר שלה אותם היא ממשיכה לצייץ מפעם לפעם.

עד היציאה הרשמית של הספר לחנויות – ניתן להשיגו במכירה מוקדמת. הזריזים יזכו לבונוס – עותק חתום בכתב ידה של באנא.