עזה מזדהה עם קטר – באמצעות ציור קיר של האמיר תמים בן חמד (וידאו)

המשבר במפרץ בין קטר ושכנותיה בא לידי ביטוי במלחמת תעמולה עזה ובלתי פוסקת המתנהלת בין הצדדים היריבים. אחד מביטוייה של מלחמה זו מהצד הקטרי של המתרס הינם ציורי ענק של שליט המדינה האמיר תמים בן חמד אאל ת'אני, הצצים בכל מקום אפשרי כפטריות לאחר הגשם.

האמיר תמים מופיע בשלטי החוצות ובציורי הקיר כשמתחתיו הכיתוב "תמים המפואר" (תמים אל-מג'ד – מילולית: תמים של התפארת). בחלק מהמקומות מדובר בפרויקטים שמתבצעים ביוזמת מוסדות וארגונים, חברות או אנשים פרטיים, תוך שיתוף התושבים: אלו תורמים לעיתים את חלקם לציור הדיוקן, מוסיפים לציור הקיר ססמאות או משפטים שונים של הזדהות, אך לרוב מסתפקים בהבעת נאמנות למנהיגם באמצעות חתימה על הציורים.

כך, למשל, חנך הערב (שני) מנכ"ל תאגיד התקשורת הקטרי (אל-מואססה אל-קטריה לל-איעלאם), עבד א-רחמן בן חמד אאל ת'אני, ציור קיר בבניין התאגיד. לדבריו, האמיר תמים מהווה לא רק סמל פוליטי, אלא גם סמל חברתי, והציור הינו תשובה ל"מדינות המצור" – הכינוי שניתן בקטר לסעודיה, איחוד האמירויות הערביות, בחריין ומצרים, שניתקו בתחילת החודש שעבר את היחסים עם האמירות והטילו עליה סנקציות.

גם בעזה הרחוקה – הזוכה לאורך השנים לסיוע הכספי של קטר – הוכן ציור קיר של "תמים המפואר". בין האנשים שהגיעו לחתום על הציור נצפה מוחמד אל-עמאדי, השליח הקטרי המיוחד לעזה המשמש כראש הוועדה הקטרית לשיקום הרצועה. אל-עמאדי הגיע בסוף השבוע לעזה – ביקורו הראשון בה מאז פרוץ המשבר בין קטר לרביעיה הערבית.

ובחזרה לקטר: דוגמה נוספת ליוזמת "תמים המפואר", שאינה נשארת ביבשה אלא ממריאה לאוויר ומבצעת צניחה חופשית:

ועוד דוגמה מהאוויר: מפקד בי"ס לטיסה טס אתמול בבוקר בשמי קטר עם ססמת "תמים המפואר" על מטוסו.