עיתון כווייתי: איראן מתכוננת להגיב על "סופת הנחישות"

העצבים החשופים של המתח השיעי-סוני באים לידי ביטוי בידיעה שהתפרסמה היום בעיתון הכווייתי "א-סיאסה".

"א-סיאסה" טוען כי המשטר האיראני מתכנן להגיב על מבצע "סופת הנחישות", וזאת באמצעות הנעת המיליציות השיעיות בעיראק הנאמנות לו לעבר הגבולות עם סעודיה וכוויית.

בוחש? (סולימאני, ארכיון)
בוחש? (סולימאני, ארכיון)

על פי הידיעה, אחד מבכירי הזרם של איש הדת השיעי-עיראקי מוקתדא א-סאדר אמר לעיתון כי קאסם סולימאני, מפקד כוח "קודס" (הכוח האחראי על פעילות החוץ של משמרות המהפכה האיראניים) ניהל דיונים בעניין זה עם מפקדיהן של מיליציות שיעיות בעיראק.

הבכיר טוען, כי ייתכן ובימים הבאים המיליציות תיזומנה מתקפות צבאיות כנגד גבולותיהן של סעודיה וכוויית. הוא מסייג את דבריו אלו בכך, שהתקפות אלו מותנות בהתפתחויות נוספות בשטח תימן לרעת החות'ים – כדוגמת מבצע קרקעי נרחב בתימן של מדינות הקואליציה והצלחתן של המתקפות האוויריות לפגוע בהנהגה הראשית של החות'ים.

הבכיר השיעי מוסיף, כי התוכנית האיראנית לוקחת בחשבון את האפשרות כי יהיה צורך להדיח את ראש ממשלת עיראק חיידר אל-עבאדי (השיעי), זאת במידה והוא יתנגד – כפי שסביר להניח שיקרה – לפעילות ההתקפית של המיליציות נגד סעודיה וכוויית. הוא מזהיר, כי התוצאה של פעילות המיליציות השיעית בהכוונה איראנית נגד סעודיה וכוויית עלולה להצית עימות בין איראן ומדינות ערב, ובפרט מדינות המפרץ.