עיתונאית כווייתית: מפקד כוח "קודס" האיראני נכנס בחשאי לכוויית

הנוכחות האיראנית הצבאית בעיראק מדירה שינה מעיניים צופיות רבות באזור המפרץ. מכאן נובע מקורן של ידיעות רבות המתפרסמות בחודשים האחרונים במדיה הערבית על קאסם סולימאני – מפקד כוח "קודס" של "משמרות המהפכה האיראניים", שיש כבר מי שמגדירו כ"שליט בפועל של עיראק".

סולימאני (ארכיון)
סולימאני (ארכיון, מתוך שידורי ערוץ "אל-עאלם")

על פי ידיעות אלו, סולימאני הפך את עיראק לביתו השני – אם לא הראשון – והוא מפקח באופן גלוי למדי על הפעילות האיראנית, הנוטלת חלק משמעותי בקרבות שמנהל צבא עיראק נגד ארגון דאע"ש. בתחילת החודש התקבל דיווח מעיראק כי סולימאני הגיע לאזור העיר תכרית – לקראת תחילת המערכה לכיבושה מידי דאע"ש.

הנה דוגמה נוספת ל'ידיעת סולימאני': בשבוע שעבר (ב- 2 למרץ) טענה עאישה א-רשיד – עיתונאית כווייתית ומומחית לנושאי איראן וארגונים אסלאמיים – בתוכניתה "האמת" (אל-חקיקה) המשודרת בערוץ הטלוויזיה האינטרנטי fn1, כי ב- 11 לפברואר נכנס סולימאני נכנס בחשאי לזמן קצר לכוויית. לדבריה, הוא ניצל הפסקת חשמל ששררה במשך שלוש שעות ברחבי המדינה כדי לבדוק את המוכנות לקראת "שעת האפס" – רמז לכך שהוא מתכנן לבצע פעולות חבלה בכוויית.

א-רשיד הוסיפה, בהסתמכה על מידע שקיבלה מקצין בחרייני, כי ב- 2004 פעל סולימאני בדרך דומה, וניצל הפסקת חשמל בבחריין כדי להכניס לתוכה כמויות גדולות של נשק וחומרי נפץ.

אתמול הגיבו הרשויות בכוויית על דבריה של א-רשיד: היא נעצרה לחקירה באשמה של "הפצת שמועות כוזבות" העלולות להשפיע על בטחון המדינה.

והיום – החליטה התביעה הכללית לשחרר את העיתונאית בערבות של 2000 דינר כווייתי [=5960 דולר].

("ערבי21"; אתר העיתון "וטן" היו"ל בארה"ב; "אנאדולו")