פובליציסט כוויתי: מהנדס החמאס פאדי אל-בטש שחוסל במלזיה – טרוריסט

הפובליציסט הכוויתי עבדאללה אל-הדלק, הידוע בשנים האחרונות כמי שמביע לא אחת עמדות פרו-ישראליות, מכתיר את פאדי אל-בטש – מהנדס החמאס שחוסל בסוף השבוע בקואלה לומפור בירת מלזיה – בכינוי "טרוריסט".

אל-הדלק – בעל טור ביומון הכוויתי הממסדי "אל-וטן" – כתב את הדברים במאמר אותו פרסם באמצעות חשבון הטוויטר האישי שלו. מנימת כתיבתו עולה הצדקה לחיסול, שלדבריו אין ספק שבוצע על ידי ישראל.

הכותב הכוויתי משווה את נסיבות חיסולו של "הטרוריסט אל-בטש" לחיסולו בדצמבר 2016 של "הטרוריסט התוניסאי מוחמד א-זווארי" ליד ביתו בתוניסיה. לאחר החיסול אישרה הזרוע הצבאית של החמאס כי א-זווארי היה בין האחראים על פרויקט המלט"ים של החמאס (המכונים "אבאביל"), והאשימה את ישראל באחריות להתנקשות בחייו.

אל-הדלק מציין במאמרו כי "בין פשעי הטרור בהם היה אל-בטש מעורב במסגרת עבודתו בזרוע הצבאית של תנועת החמאס" הוא עיסוקו "בתחום פיתוחם של אמצעי לחימה טרוריסטיים והרסניים רבים". לדבריו, יש לשים לב כי ההתנקשות בחיי אל-בטש בוצעה במלזיה – "מדינה בה יש מספר לא מועט של סטודנטים פלסטיניים, שהחמאס מגייס רבים מהם". הפובליציסט הכוויתי מוסיף, כי חיסולו של אל-בטש הוא במסגרת מה שניתן לתאר כ"מלחמה החשאית המתנהלת מאחורי הקלעים בין חמאס ומדינת ישראל… חמאס משקיע מאמצים אינטנסיביים להשיג אמצעי לחימה טרוריסטיים קטלניים… ההתנקשות בטרוריסט אל-בטש מעידה על האסטרטגיה של המוסד – לשתק את יכולות פיתוח הנשק של גורמי הטרור העוינים הפועלים הרחק מישראל ולמנוע מהם להשיג את מטרותיהם הטרוריסטיות… חיסולו של אל-בטש שולח מסר לפיו זהו סופו של כל מי שהולך בדרך זו".

אל-בטש (צילום מסך, טוויטר)
אל-בטש (צילום מסך, טוויטר)

בין התבטאויותיו הפרו-ישראליות של אל-הדלק הייתה קריאתו באוגוסט 2015 (במאמר בעיתונו "אל-וטן") למדינות המפרץ לכונן ברית ידידות עם ישראל, אותה הגדיר "מדינה ידידה", ולנתק באופן מוחלט את יחסיהן עם איראן. בנובמבר 2017, במהלך ראיון בערוץ הטלוויזיה הכוויתי "א-ראי", הגן אל-הדלק על קיומה של ישראל כ"מדינה ריבונית עצמאית": "… אני מכיר בישראל כמדינה וכעובדה במציאות, בלי להכחיש את זהותי והשתייכותי למדינות ערביות… אין כיבוש. יש אנשים שחזרו לארץ המובטחת שלהם. ההיסטוריה של בני ישראל קודמת אפילו לאסלאם, ולכן כמוסלמים אנו צריכים להכיר בזכויותיהם על הארץ הזו. הם לא בזזו אותה… בשנת 1948 הוקמה מדינת ישראל, לא הייתה מדינה שנקראה פלסטין…".

ובחזרה לאל-בטש: על פי דיווחים פלסטיניים, מצרים אישרה את העברת גופתו של מהנדס החמאס לעזה דרך מעבר רפיח. השגריר הפלסטיני במלזיה, אנור אל-ארא, מסר לבטאון החמאס "א-ריסאלה" כי השגרירויות הפלסטיניות בקאהיר ובקואלה לומפור קיבלו הודעה רשמית על ההסכמה המצרית, וכי הוחל בסידורים להעברת הגופה, שתוטס מחר במטוס סעודי לעיר ג'דה, משם תועבר לקאהיר ובהמשך לרצועת עזה. ממשפחתו של אל-בטש נמסר כי ההלוויה תיערך בג'בליה.