פובליציסט לבנוני נגד 'השקרים החצופים' של "תומכי הטרור של ישראל"

הפובליציסט הלבנוני ג'יהאד אל-ח'אזן, בעל טור ביומון הערבי הבינלאומי "אל-חיאת" (לשעבר עורך העיתון), ידוע כבעל קולמוס חד המצליף לא אחת בישראל ובתומכיה בארה"ב. מאמרו אתמול (שכותרתו "תומכי הטרור של ישראל תוקפים את האסלאם") הוקדש לסוגיה המטרידה לא מעט בתקופה האחרונה את הציבוריות המוסלמית: התגברות ביטוייה של תופעת האסלאמופוביה באירופה ובארה"ב.

אל-ח'אזן בוחר לטפל בנושא זה מן ההיבט ההיסטורי-תאולוגי: מול "מבול השקר, הזיוף ומצג השווא אותו מהדהד הימין הקיצוני" באמצעות כלי התקשורת בארה"ב בכל הנוגע לאסלאם, הוא 'עולה להתקפה', אשר טומנת בחובה גם השתמעויות פוליטיות עכשוויות.

תחילה מביא אל-ח'אזן ציטוט ממאמר שהופיע ב"אתר ליכודי אמריקני", כלשונו, הטוען כי "הדבר היחיד המשותף בין המוסלמים והיהודים הוא שהמוסלמים הביסו את היהודים, רדפו ושעבדו אותם. כל דמיון דתי [בין האסלאם והיהדות] הוא תוצאה של החיקוי התרבותי האסלאמי של האמונות היהודיות, וכל דמיון תרבותי הוא תוצאה של הקולוניאליזם האסלאמי". אל-ח'אזן מגדיר דברים אלו כ"שקר חצוף":

"היהודים היו מצויים בארצנו, אך לא [היו] ממלכה או 'רפובליקה' יהודית באף מקום, ולחלוטין אין עתיקות. הקוראן אינו מחקה את התורה… ההיסטוריה האמיתית היא, כי המוסלמים באל-אנדלוס [= הכינוי שנתנו המוסלמים לשטחים אותם כבשו בחצי האי האיברי, וכוננו בהם מדינה מוסלמית בין השנים 1492-711] הגנו על היהודים, והללו עבדו עימם ולמענם. כאשר אל-אנדלוס נפלה בשנת 1492, ברחו יהודים מספרד לצפון אפריקה עם המוסלמים, וחיו בשלום ביניהם. [לעומתם] היהודים שבחרו לברוח צפונה באירופה חששו שהנוצרים יהרגו אותם, ו[לכן] ביום טענו כי הם נוצרים ובלילה ניהלו את טקסי דתם בבתיהם. אחרי דורות הם שכחו את דתם, והם אלו הנקראים 'מאראנוס' [= האנוסים]"

בהמשך המאמר תוקף הכותב קביעה, שעלתה בתוך ידיעה שפורסמה בתקשורת האמריקנית בעקבות הפיגוע אותו ביצעו בתחילת החודש בקליפורניה סעיד רדואן פארוק ואשתו תשפין מאליק. על פי קביעה זו, "האנטי-ציונות – האמונה כי למדינה היהודית אין זכות קיום – שווה לאנטישמיות". תגובת אל-ח'אזן לכך:

"לישראל אין זכות קיום. לחלוטין אין עקבות בשטח שמאשרים את קיומה. ספרי הנביאים היהודים [הינם] המצאה רעועה. עם זאת, איני רוצה במותו של אף יהודי, אפילו הוא פושע מלחמה מסוגם של חברי ממשלת ישראל. [כל ש]אני מבקש [הוא] מדינה פלסטינית עצמאית. הציונות הינה המצאה של גזלנים שגנבו את פלסטין מתושביהם על בסיסה של דת טרוריסטית, שאין סימנים התומכים בשקר שלה."

לסיום, מתייחס אל-ח'אזן למאמר שפורסם בעיתון "ניו יורק טיימס" [לדבריו, פרי עטה של כתבת יהודית], שטען לקיומו של בית המקדש השני. אל-ח'אזן נחרץ בדעתו כי

"אין לא בית מקדש ראשון ולא בית מקדש שני. [הרי] היהודים חפרו תחת אל-חרם א-שריף ולא מצאו דבר שיש לו שייכות אליהם. כל סיפור אחר הינו שקר חצוף. 'הר הבית' לא היה קיים לא בהיסטוריה ולא בגאוגרפיה."

מול אלו ש"מוצאים תירוצים עבור המוסלמים לאחר כל פיגוע המבוצע על ידי מוסלמים", טוען הכותב כי "ישראל [היא ש]הביאה את הטרור לארצנו, והיא הגורם לכל טרור לאחר מכן". הוא מציב אתגר לרבנים היהודים לנהל עימו עימות טלוויזיוני, "כדי שנראה מיהי דת השלום ומיהי הדת של השמדת עם ושל פרוצות". לקינוח, פונה אל-ח'אזן בקריאה לחרם אקדמי בארה"ב על ישראל.