המכשול הימי עם רצועת עזה יושלם עד סוף השנה (וידיאו)

מנהלת גבולות ותפר ואגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון חושפים היום תמונות ראשונות מעבודות הבנייה להקמתו של המכשול הימי החדש בחוף זיקים, בגבול רצועת עזה.

את ההחלטה על הקמתו של מכשול ימי משודרג קיבלה המנהלת בשיתוף עם אוגדת עזה ופיקוד דרום, וזאת – בין היתר – כאחד מלקחיו של מבצע "צוק איתן". אורכו של המכשול המוקם הינו 200 מטר, רוחב הבסיס שלו 50 מטר, ומעליו תיבנה גדר בגובה של 6 מטרים. על המכשול יותקנו אמצעים נוספים שיעניקו כיסוי מלא וישלימו את המעטפת ההגנתית. המכשול תוכנן כך שיהיה עמיד לתנאי הים וישמש את מערכת הביטחון למשך שנים ארוכות.

ראש מנהלת גבולות ותפר, תת-אלוף ערן אופיר, אמר: "המכשול, מסוג שובר גלים בלתי חדיר, יורכב משלוש שכבות, בהן: שכבה מתחת לפני הים, שכבה נוספת שתורכב מאבן שריון ושכבה שלישית של גדר 'תלתלית'. נוסף לשלוש השכבות, גדר נוספת ('שעון החול') תקיף את המתחם שייתן מענה לאיום הביטחוני".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מסר: "העבודות להקמת המכשול סביב רצועת עזה, היבשתי והימי, מתקדמות בקצב מהיר ומרשים. בכל יום שעובר, יכולות הסיכול שלנו סביב הרצועה הולכות ומתחזקות. נמשיך להגן על אזרחי ישראל כשצריך בעוצמה וכשצריך בחוכמה".

[תמונת הנושא וסרטון הוידאו : אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון]