צפו: חברי פרלמנט באיראן שורפים את דגל ארה"ב

חברים בפרלמנט האיראני הגיבו היום בצעד סמלי על החלטתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לפרוש מהסכם הגרעין עם איראן: הם העלו באש את דגל ארה"ב וכן את מסמך הסכם הגרעין. המחאה התבצעה בתוך אולם מליאת המג'לס, מול עיניו של היו"ר עלי לאריג'אני, כשברקע נשמעות קריאות "מוות לאמריקה".

לאריג'אני עצמו אמר במהלך הישיבה, כי החלטתו של טראמפ מעידה על כך שאין לו היכולת המנטלית לדון בסוגיות, וכי הוא הוכיח שהשפה היעילה ביותר להידבר איתו הינה שפת הכוח.

ואילו נשיא איראן חסן רוחאני אמר אתמול כי העם האיראני יישאר "מאוחד יותר ונחוש מתמיד". בנאום ששודר בטלוויזיה האיראנית זמן קצר לאחר נאומו של טראמפ מהבית הלבן, אמר רוחאני כי נשיא ארה"ב מפעיל לחץ כלכלי ומלחמה פסיכולוגית נגד איראן, "אך לא ניתן לו להשיג את מה שהוא רוצה". רוחאני אמר כי לארה"ב יש היסטוריה ארוכה של אי כיבוד הסכמים בינלאומיים: "הלילה הוכח שצדקנו במשך עשורים. איראן היא מדינה שנשארת מחויבת להבטחותיה, וארה"ב מעולם לא כיבדה את התחייבויותיה". הנשיא האיראני ציין כי הסכם הגרעין אינו הסכם דו-צדדי בין איראן וארה"ב, אלא שותפות לו גם מדינות נוספות, והבהיר כי ארצו תישאר מחויבת להסכם, וזאת בכפוף להבטחת האינטרסים שלה. לדבריו, הוא הורה למשרד החוץ להתחיל בשבועות הקרובים בשיחות עם המדינות השותפות להסכם: "אחרי שיחות אלו, אם נגיע למסקנה שנוכל להשיג את התוצאות להן ציפינו מהעסקה, ההסכם יישאר בתוקף ללא קשר להחלטת ארה"ב".

(עודכן: 9:40)