צפו: "מדוזה 2017" – תרגיל צבאי משותף לחילות האוויר והים של מצרים ויוון

חילות האוויר והים של מצרים ויוון החלו שלשום בתרגיל צבאי משותף, הנערך במימי הים התיכון.

על פי ההודעה שמסר דובר הצבא המצרי תאמר א-ריפאעי, במהלך התרגיל הצבא המצרי מפעיל – בין היתר – פריגטה רב-משימתית מדגם FREMM שנרכשה במסגרת עסקת נשק גדולה שנחתמה בין מצרים וצרפת בפברואר 2015, וכן את נושאת המסוקים "מיסטראל" הנושאת את שמו של נשיא מצרים לשעבר אנואר א-סאדאת. זו נושאת המסוקים השנייה שמצרים קיבלה בספטמבר 2016 מידיה של צרפת, בעסקה בשווי של כמיליארד דולר שנחתמה באוקטובר 2015 בין שתי המדינות למכירת שתי נושאות מסוקים (הראשונה שבהן, שנמסרה לצי המצרי ביוני 2016, קרויה על שמו של הנשיא המצרי לשעבר גמאל עבד א-נאסר).

כמו כן משתתפת בתרגיל צוללת מדגם 209/1400 אותה רכשה מצרים מגרמניה. הצוללת, שנבנתה עבור הצי המצרי על ידי התאגיד הגרמני "טיסנקרופ", הגיעה לחופי מצרים בחודש אפריל [מצורף וידאו] – הראשונה מתוך ארבע שתימסרנה למצרים בהתאם לעסקאות שנחתמו ב- 2011 וב- 2014 בין שתי המדינות. בתרגיל משתתפים גם מטוסי F-16 מצריים.

התרגיל הצבאי המשותף "מדוזה" בין יוון ומצרים מתקיים זו השנה השלישית. הוא נערך במסגרת התכנית לאימונים משותפים בין צבא מצרים לבין צבאותיהן של מדינות ידידות, שנועדה לחזק את שיתוף הפעולה הצבאי ולהגביר את יעילותם של הכוחות ומוכנותם לקרב.

בתחילת החודש שעבר ערכו חילות הים של מצרים וצרפת תרגיל משותף בשם "קלאופטרה 2017". התרגיל נערך בים האדום ובים התיכון, בתחום המים הטריטוריאליים של מצרים. בתחילת השנה ערכו חילות הים של ארה"ב ומצרים תרגיל (Eagle Salute 2017) במי הים האדום.

הרמטכ"ל המצרי מחמוד חיגאזי הגיע היום עם עמיתו היווני כדי לצפות בשלב המרכזי של "מדוזה 2017".

("אהראם"; dailynewsegypt; עמוד הפייסבוק של דובר צבא מצרים)