קול תומך-טראמפ – מהאמירויות: דאחי ח'לפאן במסר פרו-טראמפ ואנטי-שיעי

דאחי ח'לפאן תמים זכור לקהל הישראלי כמי ש"כיכב" באמצעי התקשורת בפרשת חיסולו של איש החמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי בינואר 2010. ח'לפאן שימש אז כמפקד משטרת דובאי, ומסיבות העיתונאים שערך הקנו לו 'דקות תהילה' רבות וסיפקו לעיתונאים חומרים לא רעים בכלל. במהלך השנים שחלפו, ח'לפאן בעל האישיות הססגונית לא ירד לתהום הנשייה: באמצעות חשבון הטוויטר שלו, בו הוא פעיל בצורה אובססיבית למדי, הוא ממשיך להתבטא בענייני השעה של המזרח התיכון. לא אחת הוא מעורר סערות במדיה המזרח תיכונית בשל דעותיו הלא שגרתיות, אותן הוא אינו מהסס להביע – לעיתים אף בבוטות.

בסדרה ארוכה של "ציוצים" (אתמול והיום) מביע ח'לפאן – כיום סגן מפקד משטרת דובאי – תמיכה בלתי מסויגת בדונלד טראמפ, וזאת על רקע הצו עליו חתם הנשיא האמריקני החדש, האוסר (באופן זמני) על כניסתם לארה"ב של פליטים מסוריה ושל מבקרים משש מדינות מוסלמיות נוספות, ביניהן עיראק, תימן ואיראן. מאז פרסום הצו, מנהיגים ואישים פוליטיים – ברחבי העולם בכלל ובעולם הערבי והמוסלמי בפרט – מותחים ביקורת על הצעד בו נקט טראמפ. ח'לפאן ב"ציוציו" מביע קול שונה. הנה מספר ציטוטים נבחרים:

"אנחנו תומכים תמיכה מוחלטת בטראמפ במניעת כניסתו של כל מי שסביר להניח שיפר את בטחונה של אמריקה".

"אמריקה העניקה למוסלמים ולערבים את חופש התנועה, הנסיעה והיחס האופטימלי, אך קבוצות סטודנטליות תקפו את בטחון הפנים שלה. זכותם למנוע [כניסה] ממי שהם מונעים".

"לכל מדינה הזכות להגן על בטחונה מפני מי שסביר להניח שהוא מהווה סכנה לשלומם של האנשים".

"הממשלים האמריקניים הקודמים החזיקו בחיקם את כל המבוקשים על ידי הצדק במולדת הערבית והמסווגים כטרוריסטים. טראמפ, מה שאתה עושה – נכון".

"יש למנוע את כניסתם של הטרוריסטים לעולם המפותח".

"טראמפ – נשיא אמריקני ראשון הפועל באמת לטובת אמריקה".

ח'לפאן (ארכיון, צילום מסך)
ח'לפאן (ארכיון, צילום מסך)

ח'לפאן מנתח את צעדו של טראמפ כצעד אמיץ והרתעתי שאינו מכוון נגד המוסלמים ככלל אלא נגד מי שזורעים חורבן – כלומר, הטרוריסטים. הבכיר האמירותי, שמדינתו נמנית על הציר הסוני באזור, מנצל את ההזדמנות כדי לנגח את הציר השיעי היריב ואת העומדת בראשו – איראן. זאת על רקע המתח החריף בין שני המחנות:

"טראמפ מנע [את כניסת] אזרחיהן של המדינות הנמצאות בחיקה של איראן, ומנע מהאיראנים להיכנס. החלטתו – ללא פגם".

"אתם [כוונתו לשיעים] בעיראק, בתימן וחזב א-לאת [הסבר: כינוי גנאי לארגון חזבאללה, המבוסס על משחק המילים "אללה" ו"א-לאת". א-לאת – כינויה של אחת משלוש האלות (יחד עם מנאת ואל-עוזא) להן סגדו הערבים בתקופה הטרום-אסלאמית, תקופת הג'אהליה. השיעים נחשבים על ידי הסונים ככופרים, ומכאן הכינוי המבזה לחזבאללה הרווח בלקסיקון של מתנגדיו] – מעלים את ססמאות 'מוות לאמריקה', ומביעים תקווה לחיות באמריקה ולו כמלצרים!

"כל אלו שבחיקה של איראן – יש להניח שהעולם כולו ימנע את נסיעתם [אליו]".

"כל מי שהרס את ארצו אומר שהוא רוצה להגיע לאמריקה! טראמפ, אל תניח להם לעולם להיכנס לאמריקה".

(חשבון הטוויטר של ח'לפאן)