קטר תרמה 50 מיליון דולר לאונר"א

קטר הבטיחה להעביר לאונר"א – סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם, המעניקה סיוע לפליטים פלסטינים – 50 מיליון דולר, ובכך הפכה לאחת מהתורמות הגדולות של הארגון.

ארה"ב – התורמת הגדולה ביותר לאונר"א (למעלה מ- 300 מיליון דולר בשנה) הודיעה בחודש ינואר על הקפאתם של 65 מיליון דולר מתוך 125 מיליון דולר אותם התכוונה להעביר לארגון, והבהירה כי על אונר"א לשנות את "דרכי הפעולה והמימון" שלה בכדי שהכסף המוקפא 'יופשר'. בעקבות ההודעה האמריקנית פתחה אונר"א במבצע לגיוס תרומות. באמצע החודש שעבר (ב- 15 במרץ) ערך הארגון כינוס ברומא, במהלכו הצליח להשיג ממדינות שונות הבטחות לתרומות בסך כולל של כ- 100 מיליון דולר. עם זאת, לדבריו סכום זה עדיין לא מכסה את הגירעון שלו, וכי בקופתו חסרים עדיין כ- 350 מיליון דולר כדי למלא את המשימות שנטל על עצמו.

בהודעה שיצאה אתמול (שני) מטעם הארגון, נאמר כי בכינוס ברומא התחייבה קטר לתרומה הגדולה ביותר – 50 מיליון דולר – ובכך הפכה לאחת מהתורמות הגדולות שלו. לדבריו, לתמיכה פיננסית "חסרת תקדים זו" תהיה השפעה רבה על יכולתו להמשיך במתן השירותים החיוניים שלו "בתקופה זו של משבר פיננסי דרמטי". על פי ההודעה, מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש (שנכח בוועידה ברומא) שיבח את קטר על תרומתה והודה לשליטה, האמיר תמים בן חמד אאל ת'אני, על "התרומה הנדיבה". מזכ"ל אונר"א פייר קראנבול בירך את קטר על "תרגום מחויבותה הפוליטית למעשה ועל תמיכתה בקהילת הפליטים הפלסטינים באזור".

גוטרש (מימין) והאמיר תמים (צילום מסך ארכיוני, הטלוויזיה הרשמית של קטר)
גוטרש (מימין) והאמיר תמים (צילום מסך ארכיוני, הטלוויזיה הרשמית של קטר)