ראאד סלאח מזהיר מפני אינתיפאדה פלסטינית שלישית

ראאד סלאח, ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית בישראל, צופה כי "אם הדברים ימשיכו כפי שהם עכשיו" וישראל תמשיך בהפרותיה במסגד אל-אקסא, תפרוץ אינתיפאדה פלסטינית שלישית בגדה המערבית ובירושלים.

בראיון לסוכנות הידיעות "אנאדולו", שהתקיים באיסטנבול, אמר סלאח כי ישראל פועלת לחלוקתו של מסגד אל-אקסא בהתאם לתכנית שהוכנה מראש. לדבריו, התגובה העממית במישורים הערבי והאסלאמי עשויה להפעיל לחץ על הממשלה הישראלית להפסיק את "הצעדים השרירותיים שמבצע הכיבוש נגד מסגד אל-אקסא והירושלמים".

סלאח מתח ביקורת על הרשות הפלסטינית, באומרו כי עמדתה בסוגיה אינה עונה על הנדרש, וכי היא חייבת להפעיל לחץ רציני על ישראל באמצעות בתי הדין הבינלאומיים. הוא בירך על עמדתה של ירדן, שגינתה את המתרחש באל-אקסא ובירושלים, אך קרא לה לנקוט בצעדים "נועזים יותר מאשר גינוי והוקעה".

סלאח הגיע לטורקיה במסגרת משלחת פלסטינית בראשותו של השייח' עכרמה סברי, המופתי לשעבר של ירושלים. המשלחת נפגשה שלשום עם נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן בארמון הנשיאות באנקרה. על פי המידע שמוסר סלאח [היום, בעמוד הפייסבוק שלו], ארדואן אמר לחברי המשלחת כי ישראל משחקת באש, וכי לא יעמוד כצופה מהצד נוכח המתרחש באל-אקסא. לדבריו, יש באמתחתו "קלפים רבים" לסייע לאל-אקסא באמצעות לחץ על ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו.

(מקורות: "אנאדולו"; עמוד הפייסבוק של ראאד סלאח; אתר הנשיאות הטורקית)