ראש ממשלת לבנון אל-חרירי מבטיח: מכסת ייצוג לנשים בממשלה ובפרלמנט

הבחירות לפרלמנט בלבנון הולכות ומתקרבות ׁ(הן אמורות להתקיים ב- 6 במאי), וראש הממשלה הלבנוני סעד אל-חרירי פוזל לעבר הקול הנשי במדינה.

במפגש היום עם נשים בכירות הפועלות במגזרי הכלכלה, החברה והמדיה בלבנון, דיבר אל-חרירי בשבחן של הנשים. לדבריו, לא רק שהן מהוות חצי מן האוכלוסיה אלא הן אלו שבונות את החברה כולה: "האישה היא חלק בלתי נפרד מהפעילות הפוליטית והחברתית, ויש לה הישגים רבים בלבנון".

ראש הממשלה הלבנוני אמר בנאומו כי יש לעשות עוד הרבה כדי "לפתח את תפקיד האישה ואת השתתפותה, בפרט במישור הפוליטי". הוא ציין כי ממשלתו הייתה הראשונה לכלול משרד לענייני נשים, והבטיח כי יפעל להבטחת מכסת ייצוג לנשים בממשלה ובפרלמנט הבאים.

זו אינה הפעם הראשונה שאל-חרירי מתייחס במהלך מערכת הבחירות הנוכחית לסוגיית מעמדה של האישה הלבנונית בחברה בכלל ובפוליטיקה בפרט. בכינוס הוקרה שערך בתחילת החודש לנשים העובדות בממשל הלבנוני – לרגל יום האישה הבינלאומי – אמר אל-חרירי כי לנשים יש יכולות שעדיין אינן מנוצלות בלבנון: "אנחנו, הגברים, מנסים תמיד להראות את יכולתנו לעבוד, אך אתן מהוות הכוח השקט העובד למעשה אולי פי מאה יותר מהגברים". הוא הוסיף כי "עלינו לשנות את המחשבה הרווחת בלבנון ובמדינות ערב, ועל האישה למלא תפקיד גדול יותר…". אל-חרירי הביע את תקוותו שבעתיד תכהן בלבנון אישה בתפקיד ראש הממשלה.

[תמונת הנושא: צילום מסך, שידורי הערוץ הלבנוני "אל-ג'דיד" – מתוך הטוויטר]