רוחאני תקף את ראיסי: עלול לגרור את איראן למלחמה ולהביא לחורבנה (וידיאו)נשיא איראן חסן רוחאני, המתמודד על כהונה שנייה בבחירות לנשיאות שתתקיימנה מחר, ערך אמש את עצרת הבחירות האחרונה שלו בעיר משהד – מעוז כוחו של המועמד השמרן המתמודד מולו, איבראהים ראיסי.

עשרות אלפי בני אדם התאספו באיצטדיון טח'טי בעיר לעצרת ססגונית [ראו וידיאו], במהלכה נשא רוחאני – הנמנה על המחנה הרפורמיסטי המתון – נאום חריף ותוקפני נגד ראיסי והמחנה השמרני, ולא בחל במילים כדי להבהיר לציבור הבוחרים מהי הבחירה האמיתית שלדעתו עומדת בפניהם.

רוחאני הציג את הסכם הגרעין עם המעצמות כהישג משמעותי של ממשלתו, שגרר אחריו הישגים כלכליים, ובהם חזרתה של איראן לשוק הנפט העולמי. הוא תקף את הגורמים השמרניים באיראן שלדבריו ניסו בכל דרך לחבל בהשגת ההסכם – אפילו בשיחות טלפון אנונימיות שקיבל שר החוץ מוחמד ג'ואד זריף בשעות הלילה במהלך המו"מ, בהן איימו והפעילו עליו לחצים.

במתקפה שכוונה כלפי "משמרות המהפכה האיראניים" ומיליציית הבסיג' הכפופה לה – הנחשבים כמי שמעוניינים בבחירתו של ראיסי – קרא להם רוחאני להישאר מחוץ למשחק הפוליטי ולשמור על נייטרליות. הוא יצא נגד ההתגייסות של מערכת המשפט והטלוויזיה האיראנית הרשמית לטובת יריבו, וטען כי בריונים פעלו כדי לחבל במסע הבחירות שלו.

רוחאני הציג את ראיסי ומחנהו כחסרי ניסיון וכקיצונים העלולים לדרדר את איראן למלחמה. לדבריו, אין מדובר רק בארבע השנים הקרובות, אלא בבחירה בין חורבנה של איראן לקידמה. הוא סיים את נאומו בקריאה לתומכיו לצאת בהמוניהם להצביע, כדי להשיג את החירויות בהן הם רוצים.

במרחק לא רב משם בעיר משהד, נשא איבראהים ראיסי אף הוא את נאום הבחירות האחרון שלו. הוא האשים את יריבו על שנכשל בטיפול בבעיות הכלכליות, ביניהן העוני והאבטלה, ותקף אותו על שאימץ אסטרטגיה של 'דיפלומטיה מתחננת' מול 'אויבים', כהגדרתו. ראיסי אמר עוד, כי ממשלתו תציג אסטרטגיה אחרת במקום שזו שלדבריו 'לא סיפקה את הסחורה' מבחינה כלכלית עבור תושבי איראן. הוא הבטיח ליצור מיליון מקומות עבודה בשנה "תוך שמירה על כבודם" של האזרחים.

(Press Tv; "א-שרק אל-אוסט"; טוויטר)