תמונה חדשה של נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארכ – בנופש עם בני משפחתו

נשיא מצרים לשעבר, חוסני מובארכ, בתמונה חדשה שהועלתה ביממה האחרונה לרשתות החברתיות והפכה לויראלית.

מובארכ נראה בתמונה עם בנו גמאל ונכדתו פרידה בת השבע, כשהוא נופש בחוף הצפוני של מצרים. גולשים ברשתות החברתיות טוענים כי מדובר באתר הנופש "אסיינדה". על פי דיווחים בתקשורת המצרית, מובארכ שוהה באזור החוף הצפוני של מצרים כבר מספר שבועות, בהתאם לעצת רופאיו.

הנשיא לשעבר בן ה- 89 נראה בתמונה במצב בריאותי טוב. זו התמונה הראשונה בה הוא מופיע במקום ציבורי מאז שוחרר ממאסר. כזכור, בתחילת חודש מרץ זוכה מובארכ באופן סופי על ידי בית משפט לערעורים מאשמת הרג מפגינים באירועים של שנת 2011 שהובילו להתפטרותו מתפקידו כנשיא מצרים. ב- 24 במרץ הוא עזב את בית החולים הצבאי אל-מעאדי בקאהיר בו שהה, ושב לביתו כאדם חופשי – שש שנים לאחר מעצרו הראשוני, ובסיומה של סאגה משפטית ארוכה שכללה מספר כתבי אישום שהוגשו נגדו בהם הורשע אך הסתיימו לבסוף בזיכוי.

תמונות וסרטון וידיאו של מובארכ שהופצו בחודש מאי ברשתות החברתיות, בהן הוא נראה בביתו, התקבלו בהתרגשות רבה על ידי תומכיו ובביקורת על ידי מתנגדיו תומכי ה"אחים המוסלמים". תמונתו החדשה של הנשיא לשעבר מצליחה לעורר גם כעת רגשות עזים ומנוגדים משני צדי המתרס הפוליטי במצרים ומחוצה לה. תומכים של "האחים המוסלמים" עורכים את ההשוואה בין מצבו של מובארכ למצבם הנוכחי של האח'ואן במצרים. כך, למשל, העירה ח'דיג'ה בן קנה, מגישת ערוץ "אל-ג'זירה" (התומך, כידוע, ב"אחים המוסלמים") בחשבון הטוויטר שלה: "הנשיא המודח נמצא בנופש, והנשיא הלגיטימי בכלא!". אשת התקשורת הכווייתית פג'ר א-סעיד השיבה לה: "שמו של הנשיא הלגיטימי הוא עבד אל-פתאח א-סיסי".